خواهشا در خريد ماشين آلات فيلتر هوا به شركتهاي غير ماشين سازي اعتماد نكنيد

کلاهبرداری با پیش‌فروش دستگاه‌های تولید فیلتر
 
مرجع خبر : روزنامه شهر آراء‌مشهد تاريخ خبر 1394/05/06
 
پلیس آگاهی خراسان‌رضوی، عاملان کلاهبرداری پنج‌میلیارد‌ریالی از بیست شهروند مشهدی‌ با ترفند پیش‌فروش دستگاه‌های تولید فیلتر خودرو را شناسایی و دستگیر کردند.
به‌گزارش شهرآرا، رئیس‌پلیس آگاهی خراسان‌رضوی در تشریح این خبر گفت: درپی شکایت چند شهروند از مدیریت یک شرکت فیلترسازی در مشهد درخصوص کلاهبرداری از آنان موضوع در دستورکار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
سرهنگ حسین بیدمشکی افزود: در تحقیقات به‌عمل‌آمده از شاکیان پرونده مشخص شد درپی تبلیغات گسترده در جراید کثیرالانتشار مبنی‌بر سرمایه‌گذاری زود‌بازده با خرید دستگاه‌های تولید فیلتر هوای خودرو این افراد به شرکتی واقع‌در میدان تقی‌آباد مراجعه و هر یک دستگاه ساخت و تولید فیلتر هوای خودرو را خریداری و مبالغی بین ٢ تا ٤٥میلیون تومان را به‌عنوان بیعانه پرداخت کرده‌اند.
وی ادامه داد: مال‌باختگان با فرارسیدن موعد تحویل دستگاه، به شرکت مراجعه می‌کنند که متوجه تعطیلی دفتر شرکت می‌شوند. در بررسی و تحقیقات ابتدایی ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی مشخص شد این شرکت به ثبت نرسیده و هویت فردی که خودش را مدیر شرکت به شاکیان معرفی کرده جعلی است.
بیدمشکی تصریح کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با راهنمایی مال‌باختگان افراد کلاهبردار به‌نام‌های «مهدی و الهه» را شناسایی کردند. تیم رسیدگی‌کننده پرونده پس از یک‌سری تحقیقات میدانی مخفیگاه آن‌ها را در بولوار هاشمیه مشهد شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی آن‌ها را دستگیر کردند.وی خاطرنشان کرد: متهمان که دارای سوابق متعدد کیفری بودند، در بازجویی‌های به‌عمل‌آمده در مواجهه با مال‌باختگان تاکنون به بیست‌فقره کلاهبرداری به ارزش پنج‌میلیارد ریال اعتراف کرده‌اند.رئیس‌پلیس آگاهی خراسان‌رضوی با اشاره به معرفی متهمان به دادسرا خاطرنشان کرد:

کثرت آگهی و چاپ نامحدود آن‌ها در جراید و نیازمندی‌ها، به منزله صحت و تایید نیست؛ لذا لازم است شهروندان نسبت به صحت و سقم آن بررسی‌های لازم را داشته باشند.

 
لينك خبر